فروش زرشک تازه در تهران

این مقاله به فروش زرشک تازه در تهران اختصاص یافته است. در کنار این موضوع به مباحث جالب زیر نیز می پردازیم.

 • معرفی گیاه زرشک
 • کاشت زرشک در مزارع خراسان جنوبی
 • خواص دارویی و درمانی میوه زرشک قرمز
 • معرفی زرشک پفکی
 • خرید اینترنتی زرشک تازه
 • فروش زرشک تازه در تهران
 • سایت فروش زرشک
 • قیمت عمده زرشک صادراتی پفکی در مشهد
قیمت زرشک بیرجند

معرفی گیاه زرشک

زرشک گیاهی است به بلندی متوسط سه متر که گاهی در نواحی مساعد ارتفاعش به شش متر هم می رسد. زرشک به صورت خودرو و بومی در جنگل های قاره اروپا و آسیا دیده شده است. بسیاری از کشورها با آگاهی از مزایای بسیار این گیاه که در واقع امکان استفاده از تمام اجزای آن را شامل می‌شود اقدام به کشت و پرورش زرشک در آب و خاک خود کرده‌اند. در ایران زرشک در مناطق متفاوتی از آذربایجان و البرز گرفته تا مازندران و خراسان در بلندی ها و نواحی کوهستانی به عمل می آید. جالب اینجاست که همه قسمت های این گیاه چون ریشه، برگ، میوه، ساقه و رویه از جنبه های گوناگون مورد استفاده پرشماری دارند. گلهای زرشک دو جنسی هستند و هر گل هم عضو مادینه دارد و هم عضو نرینه. گل زرشک از سه قطعه تشکیل شده که در آن به صورت دایره ای به هم متصل شده اند. شاخه‌های زرشک شکننده است و برگهایش چرمی ست. درختچه زرشک که گیاهی بسیار مقاوم و خودکفا است و می‌تواند در آب و هوای خشک و طاقت‌فرسای خراسان جنوبی سرپا بماند و ثمر دهد برگهای کنگره‌ای دارد که به تیغه های کوچک و باریک و گلهای زرد و خوشه های چشم نواز مزین می شوند. میوه زرشک کوچک و بیضی شکل است و در رنگ های مختلف دیده می شود. به طور مثال زرشک سیاه بی دانه زرشکی بسیار گرانقیمت است که به دلیل سطح زیرکشت اندک در ایران قیمت سرسام‌آوری دارد و اخیراً عده‌ای از کشاورزان را برای کشت و سرمایه‌گذاری روی خود جذب کرده است. همچنین بعضی از انواع درختچه های زرشک با گلهای زیبای رنگین نقش تزیینی دارند و در باغچه ها و پارک ها برای زیباسازی محیط استفاده می شوند. کشورهای کمی به عرضه زرشک در بازار جهانی مشغول هستند که از آن جمله می توان به افغانستان، هندوستان، تایلند، ایتالیاا و آمریکا اشاره کرد که احتمالا بیشتر آن ها صادرات زرشک ایران را انجام می دهند. در کشورهای دیگر معمولا رسم است که از زرشک وارداتی برای مصارف دارویی، پزشکی و بهداشتی بهره‌برداری شود. در محل برداشت زرشک معمولاً پوست و ریشه و برگ و ساقه و میوه آن ها را به این منظور در دستگاههای مخصوص توسط حرارت خشک کرده و بسته بندی می کنند و برای مصارف دارویی به بازار می فرستند. برای اطلاع از قیمت زرشک در بازار تهران با ما در تماس باشید.

فروش زرشک تازه در تهران

کاشت زرشک در مزارع خراسان جنوبی

گیاه زرشک از طرق متفاوتی چون قلمه زدن، بذر پاشی و کاشت ساقه های منتهی به ریشه تکثیر می شود که هر کدام از این روشها فصل مناسب خود را برای اقدام می طلبد. به عنوان نمونه کاشت زرشک از طریق ریشه یا پاجوش چند ساله معمولاً در فصل خزان صورت می‌گیرد و یک سال بعد جابجا می شود و به محل دائمی انتقال داده می شود. بذر پاشی در دو فصل بهار و پاییز امکان‌پذیر است و معمولاً آنها در گودال هایی به عمق پنج سانتی متر کاشته شده و بعد از شکوفه دادن در سال آینده برای کاشت موارد جدید به کار می رود. با آنکه مناطق زیر کشت زرشک در ایران نواحی خشک و گرمی هستند اما زرشک در چنین مناطقی با وجود کمبود شدید آب استقامت و پایداری نشان می‌دهد و به آبیاری دستی هر چند کم قانع است. آبیاری زرشک از زمان شکوفه دادن تا زمان چیدن محصول با فاصله انجام می گیرد. در صورتی که همان آب اندک مورد نیاز درختچه به آن نرسد میوه خشک و بی آب شده و باردهی درخت بسیار پایین می آید. زرشک با آن که به شکل طبیعی و خودرو چه در آب و هوای خشک و چه در آب و هوای مرطوب رشد می کند اما معمولا آب و هوای خشک به این میوه مقاوم بیشتر می‌سازد و میوه اش در آب و هوای خشک پرثمرتر و خوش طعم تر است. زرشک در خاک شنی_رسی می روید، اگرچه می تواند در نواحی پر از سنگ نیز به بار بنشیند. زرشک نیز مثل بیشتر گیاهان پرورشی برای رشد و میوه دهی بهینه به کود حیوانی احتیاج دارد که معمولاً به مقدار معینی کود در مساحت مشخص نیاز است. و بعد از کود دهی خاک را زیر و رو می کنند تا کودک به اعماق زمین برسد و بتواند ریشه‌های گیاه را تغذیه کند. بعضی از انواع کود ها نیز به مقدار بسیار کم از انباشت برگهای بعضی از گیاهان تهیه می شوند و به اقتضای شرایط به خورد خاک زیر کشت می روند. زرشک بعد از کاشته شدن در زمین باید فوراً آبدهی شود تا به خوبی در زمین جاگیر شده و ثمر دهی اش به حداکثر برسد. در فواصل میان ساقه های کاشته شده گیاهان دیگری مثل زعفران و چغندر می کارند و به این ترتیب از زمینهای زیر کشت زرشک بیشترین بهره برداری را می کنند. عمده زرشک ایران و جهان در مزارع خراسان جنوبی کشت می شود.

فروش زرشک تازه در تهران
مزارع زرشک

خواص دارویی و درمانی میوه زرشک قرمز

ویژگی های پزشکی و دارویی زرشک بی شمار هستند و این ویژگی ها از قدیم الایام مورد توجه اطبا در جاهای گوناگون دنیا بوده اند. یکی از این ویژگی ها خاصیت ضد درد آن است که برای تسکین دردهای مزمن مفصلی و روماتیسم از آن استفاده می شود. همچنین زرشک خاصیت ضد باکتریال دارد و می‌تواند در درمان عفونت های گلو، مجراهای معده و روده و ریه ها تاثیر گذار باشد. زرشک محرک سیستم دفاعی بدن است و می‌تواند بدن را برای مبارزه با عفونت و انواع ذرات میکروسکوپی بیماری زا آماده کند. زرشک همینطور کاهش دهنده تب و فشار خون می‌باشد و نبض و فعالیت ماهیچه های قلب را منظم می کند و احساس رخوت و خمودی را در شخص مرتفع می سازد. در مواردی که استفاده بیش از حد از داروهای شیمیایی، فرد بیمار را مستأصل و خاصیت دارویی دواها را خنثی کرده و موجب عوارض شدید دیگر شده، گیاهان دارویی مانند زرشک با مصرف مداوم و منظم می توانند جانشین بسیار مفید و گزیده ای باشند که گاهی پزشکان با اطمینان خاطر تجویز می کنند.

معرفی زرشک پفکی

زرشک پفکی اعلاترین نوع زرشک است که معمولاً در صادرات زرشک مورد توجه قرار دارد و و با استقبال زیادی روبرو است. پروسه تولید زرشک خشک پفکی بسیار طولانی بوده و به ۶ ماه نیز گاهی در برخی از مناطق می رسد. این زرشک در سوله ها و تالارها به دور از نور خورشید و در سایه خشک می شود. شکل ظاهر آن همواره پفی است و به همین خاطر به آن پفکی گفته می شود. به زرشک پفکی، زرشک سایه خشک (air-dried barberry) هم گفته می شود.

جدا از وضعیت اقتصادی کنونی و بحران کرونا هنوز می‌توان به ظرفیت‌های بسیار زرشک پفکی برای صادرات و تجارت زرشک امیدوار بود و تبلیغات وسیع و پر دامنه را برای جذب خریداران خارجی انجام داد. مراکز فرآوری زرشک معمولاً پس از دریافت سفارش از مشتریان مقدار زرشک مزبور را در مقیاس بالا با کشاورزان مطرح می کنند و پس از خرید آن بر اساس سفارش به فرآوری و بسته بندی محصول می پردازند. به همین دلیل برای خرید عمده زرشک تماس با مراکز معتبر فرآوری زرشک می تواند اولین قدم در مسیر یک معامله مطمئن و پرسود باشد. مراکز فرآوری و شرکتهای تولیدی سفارش شما را با کشاورزان مورد نظر در دو شهر قائن و بیرجند درمیان گذاشته و به بهترین نحوی در جهت تکمیل سفارش و جلب رضایت خریداران اقدام می کنند.

قیمت خرید زرشک پفکی
زرشک پفکی

خرید اینترنتی زرشک تازه

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که در خرید زرشک مناسب برای کسب و کار خود چه طریقی ارجح است و چطور می توان تضمین کرد زرشک مورد نظر با توجه به نرخ پرداختی بهترین نوع زرشک است؟ چطور می توان در کمترین زمان ممکن به بهترین نتیجه رسید؟ جواب همه این پرسش ها و نیز مسائل دیگری که ممکن است ذهن شما را مشغول کرده باشد در مقالات گوناگون این سایت قابل دسترس است. زرشک میوه‌ای است که برخلاف اکثر میوه ها به شکل خشک شده مصارف بیشتری دارد ولی با این وجود به دو شکل تر و خشک ارائه می شود. زرشک تر ماندگاری زیادی ندارد و معمولاً باید در اسرع وقت به مصرف موردنظر برسد. از زرشک تازه معمولاً در تهیه شربت و مربا و کنسانتره و لواشک و دیگر اقلام اینچنینی بهره می برند. زرشک خشک در غذاهای محبوب ایرانی مثل زرشک پلو با مرغ همراه عطر و بوی وسوسه آمیز زعفران (طلای سرخ) زینت بخش سفره های هم‌میهنان است. از زرشک در غذاها و چاشنی ها استفاده می شود و غیر از مصارف خوراکی مصارف دارویی و بهداشتی نیز دارد و در دیگر کشورها نیز از این نظر مورد توجه قرار گرفته است. در خرید زرشک چه به صورت خشک و چه به صورت تازه بهترین زمان خرید مطمئناً ماه های مهر و آبان یعنی ایام برداشت زرشک می باشد و بهترین مکان برای خرید زرشک محل عرضه توسط خود کشاورزان و کلاً شرکت ها و تولیدی های وابسته به زمین های کشاورزی است.
از آنجا که قطب پرورش زرشک در ایران خراسان جنوبی می باشد مطمئناً خرید عمده زرشک در همین استان به صورت مستقیم توصیه می شود. چون خرید زرشک در این استان به نسبت دیگر مراکز پخش زرشک ارزانتر است. یکی از راه ها خرید اینترنتی زرشک تازه و خشک شده است.

قیمت زرشک
زرشک دان شده تازه

فروش زرشک تازه در تهران

علاوه بر خرید اینترنتی زرشک تازه که در بالا شرح داده شد، به صورت سنتی در میادین میوه و تره بار تهران و برخی از میوه فروشی های داخلی شهر می توان فروس زرشک تازه در تهران انجام می گیرد. در فصل برداشت زرشک تازه، زرشک دان شده و زرشک با شاخه در تهران به وفور یافت می شود. این بازه زمانی از ۲ ماه متجاوز نیست. قیمت زرشک تازه 98 در بازار تهران برای هر کیلو حول و حوش ۲۵ هزار تومان بود. به خاطر همه گیری ویروس کرونا انتظار می رود قیمت زرشک تازه ۹۹ بسیار ارزان تر باشد. چراکه بسیاری از کشاوزان به خاطر ضرری که در سال ۹۹ داشتند مشتاقتر خواهند بود که زرشک را به صورت تازه به فروش برسانند.

قیمت زرشک

سایت فروش زرشک

به صورت انلاین حداقل می توان شرکت های تولید کننده زرشک را پیدا نمود. از سایت های فروش زرشک در ایران که زرشک را به صورت عمده می فروشند می توان به لیست زیر اشاره نمود.

 • زرشک آرتین : http://www.ariannuts.com
 • زرشک آرین : http://www.ariannuts.com
 • زرشک آبرام : http://www.ibarberry.ir
 • بازرگانی ترنج : http://www.barberryo.ir
 • برادران حسینی: https://hosseinibrothers.ir

همچنین دفاتر بازرگانی معتبری در پایتخت قرار دارند که برای تسریع پروسه انتخاب و خرید زرشک زحمت زیادی می‌کشند و در ارتباط بی واسطه با کشاورزان سعی دارند تمام خواسته‌های خریداران را به بهترین صورت تامین کنند. مجموعه آبرام از کشت و صنعت آتما یکی از این دفاتر فعال است که می‌تواند خریدی مطمئن، بی نقص و رضایت بخش را ضمانت کند. برای اطلاع از قیمت خرید عمده زرشک به ما در تماس باشید.

قیمت زرشک

قیمت عمده زرشک صادراتی پفکی در مشهد

وقتی صحبت از زرشک صادراتی به میان می آید عمده توجه ما به صادرات زرشک پفکی و در درجه یک زرشک دانه اناری معطوف می شود، زیرا این دو نوع زرشک با اعلاترین کیفیت در دسترس بازرگانان قرار دارد تا با صادرات آن بر برتری های این محصول تولیدی ایران نسبت به همتا های نوپای آن در شرق دور و آمریکا تاکید شود. با توجه به این که اطمینان خاطر راجع به کیفیت این دو نوع زرشک در حال حاضر وجود دارد بحث بعدی که اولویت پیدا می‌کند قیمت زرشک است. قیمت زرشک پفکی با توجه به روند طولانی تولید آن نسبت به سایر انواع زرشک بالاتر است. زرشک پفکی و دانه اناری مرغوب ترین ارقام زرشک خشک خراسان جنوبی هستند که در تمام نقاط ایران زبانزد خاص و عام می باشند و همچنین روز به روز بر جلوه و جذابیت آنها نزد واردکنندگان نیز افزوده می شود. با توجه به اینکه عنوان این دو نوع زرشک کیفیت بالای آنها را ناخودآگاه به یدک می کشد گاهی دیده می‌شود که در مقیاس های بالا جابجایی ها و دغل‌کاری هایی صورت گرفته و مقداری از ززشک پفکی و دانه اناری با انواع سطح پایین‌تری از زرشک جایگزین شده‌اند که این مسئله حساسیت و نگرانی بعضی از خریداران عمده زرشک را در پی داشته است. به همین دلیل توصیه می‌شود خریداران محترم از سایت های معتبر و تولیدی های فعال و تخصصی وارد شوند تا با چنین مشکلاتی مواجه نشوند. مطمئناً خرید زرشک به طور مستقیم از طریق تولیدی های متمرکز و معتمد در خراسان جنوبی که به محل برداشت زرشک نزدیک هستند می‌تواند فراغ خاطر ایجاد کند و از سویه‌های احتمالی ضرر و زیان بکاهد. اما در صورتی که دسترسی به این مراکز با سختی زیادی همراه باشد می‌توان به سایت ها و مراکز معتبری که در پایتخت فعالیت می‌کنند و در تماس مستقیم با کشاورزان قائن و بیرجند از امکان فراهم آوردن انواع سفارشات برخوردار می باشند مراجعه کرد. مجموعه ابرام یکی از این مراکز است که اولویتش رضایت مشتری است و می‌تواند در هر زمینه مرتبط با خرید و فروش زرشک جامع و مفید عمل کند.

قیمت عمده زرشک صادراتی پفکی در مشهد

از مراکز اصلی فروش عمده زرشک در ایران، شهر مشهد می باشد. در این شهر و در یک راسته بازار که به بازار مصلی شهرت دارد، فروش عمده زرشک صادراتی پفکی و دانه اناری انجام می شود. قیمت عمده زرشک صادراتی پفکی در مشهد به نسبت شهرهایی مانند اصفهان و تبریز پایین تر است. در واقع از مشهد به این شهر ها فرستاده می شود. اما قیمت عمده زرشک تفاوت زیادی شاید با بازار تهران نداشته باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما